wpthemepostegraund

Стан роботи з експертизи тимчасової непрацездатності

в Енергодарському відділенні управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Запорізькій області

 

Одним із основних завдань Фонду соціального страхування України є здійснення контролю за дотриманням чинного законодавства з питань обґрунтованості видачі, продовження листків непрацездатності застрахованим особам закладами охорони здоров’я незалежно від форми власності.

Енергодарським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області  (далі – Енергодарське відділення) проведено аналіз основних показників тимчасової непрацездатності за 2017 – 2018 роки.

За даними аналізу у 2018 році у порівняні з 2017 роком встановлено тенденцію до збільшення кількості виданих та продовжених листків непрацездатності (без догляду) закладами охорони здоров’я та збільшення кількості днів, що підлягають оплаті, а саме:

  • кількості виданих листків непрацездатності – на 199,  або на 1,6 %;
  • кількості днів, що підлягають оплаті за рахунок коштів Фонду – на 4255 днів, або на 3,7%.

По догляду за хворим членом сім´ї у 2018 року також спостерігається  значне зростання усіх проаналізованих  показників в порівнянні з 2017 роком.

Це в свою чергу призвело до збільшення видатків Фонду на оплату допомоги по тимчасовій непрацездатності.

При проведені моніторингу показників у розрізі страхувальників необхідно зауважити, що найбільші перевищення прослідковуються у страхувальників які мають велику чисельність, і як наслідок, значну кількість хворіючих осіб. Серед таких підприємств: ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом», ВП «Атоменергомаш» ДП «НАЕК «Енергоатом», ВП «Запорізька ТЕС» АТ «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО», Управління освіти Енергодарської міської ради, ДЗ «СМСЧ №1».

Основними причинами, які вплинули на зростання показників тимчасової непрацездатності є: зростання кількості виданих листків непрацездатності та кількості днів захворювання; зростання випадків  травмування у побуті; збільшення кількості осіб, які  довго та часто хворіють (більше 120 днів) протягом  року, в тому числі через травмування у побуті; значний сезонний спалах дитячих респіраторно-вірусних  інфекцій в  січні-лютому 2018 року; збільшення кількості осіб та зростання кількості оплачених днів по тимчасовій непрацездатності за час перебування застрахованих осіб в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу.

У зв’язку із зазначеним, Фондом розроблено механізм контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам та визначено першочергові заходи по зменшенню загального числа оплачених днів по тимчасовій непрацездатності.

Спеціалістами управління проводиться щотижневий моніторинг видачі листків непрацездатності, його дані аналізуються, в тому числі тривалість перебування осіб на лікарняному. При збільшенні показників проводиться робота по з’ясуванню причин такого збільшення і розробляються заходи щодо посилення контролю в даному напрямку. З ІІ кварталу 2019 року відновлено проведення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я.

В березні 2019 року Енергодарським відділенням проведено зустрічі в закладах охорони здоров’я з медичним персоналом  щодо посилення контролю за виконанням вимог нормативно-правових актів щодо порядку  і  умов  видачі,  продовження  та обліку листків непрацездатності, якості надання медичних послуг. Організовано та проведено «Круглі столи» із страховим активом страхувальників. Під час зустрічей  проведено роз’яснювальну роботу стосовно практичного застосування Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, прав та обов’язків комісії та їх уповноваженнях.

Крім того, з метою зменшення випадків необґрунтованої видачі та продовження строків листків непрацездатності, керівниками закладів охорони здоров’я має здійснюватися постійний контроль за неухильним дотриманням лікарями вимог нормативно-правових актів в сфері охорони здоров’я населення у тісній співпраці з органом Фонду.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Коментарі закрити.