wpthemepostegraund

Освіта

Освіта

В районі функціонує 12 дошкільних навчальних закладів комунальної форми власності (далі – КДНЗ): в місті – 3, в сільській місцевості – 9. Із них: 3 КДНЗ знаходяться на балансі відділу освіти, молоді та спорту Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації, 1 КДНЗ – на балансі Кам’янсько-Дніпровської міської ради, 8 – на балансі сільських рад.

Дошкільною освітою охоплено 1087 дітей, що складає 78,5% від загальної кількості дітей дошкільного віку. Середній показник  по місту – 85%, у сільській місцевості – 70%. Охоплення дітей дошкільною освітою від 3 до 6 років, враховуючі інші форми дошкільної освіти, становить 95% від загальної кількості (по місту – 95%, по сільській місцевості – 95%).

         У 2014/2015 навчальному році до складу мережі загальноосвітніх навчальних закладів (далі – ЗНЗ) району входять 16 закладів освіти з денною формою навчання, у яких здобувають освіту 3853 учнів (224 класи). У тому числі налічуються заклади: 2 ЗНЗ І-ІІ ступенів (215 учнів), 11 ЗНЗ І-ІІІ ступенів (2667 учнів), 2 НВК (666 учнів), районна гімназія «Скіфія» (305 учня).

Із загальної кількості шкіл – 13 (81,3%) функціонує у сільській місцевості; у них навчається 2646 (68,9%) учні.

Продовжується запровадження профільного навчання в старшій школі. Кількість класів з профільним навчанням – 28, з них у сільській місцевості – 22. До різних форм профільного навчання залучено 571 учень 10-11 класів; з них у сільській місцевості – 388. Найбільшого розповсюдження набули профілі: природно-математичний, фізико-математичний, біолого-хімічний, біолого-фізичний, історичний, екологічний. Але профільне навчання в сільських школах не завжди відповідає запитам старшокласників.

Поглиблене вивчення предметів введено в 16 закладах для 700 учнів.

У порівнянні з 2013/2014 навчальним роком кількість учнів ЗНЗ скоротилась на 18, кількість класів не змінилася. Середня наповненість класів по району становить 17,2; по місту – 20,5; по сільській місцевості – 16,0.

У двозмінному режимі працює 1 навчальний заклад –  Великознам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3. У другу зміну навчається 95 учнів, що становить 34 % від загальної кількості.

У 2013-2014 навчальному році свідоцтва про базову загальну середню освіту отримали 393 випускник, атестати – 287. Нагороджено золотими медалями – 5 учнів, срібною медаллю не нагороджені.  

На виконання районної Програми «Шкільний автобус» організованим підвезенням було охоплено 562 особи з них: 406 учнів, 134 дошкільники та 22 працівників.  Підвезення здійснювалося із 7 населених пунктів до 9 шкіл та 2 дошкільних закладів. 

Вдалося значно покращити стан підвезення учнів, дошкільнят та педпрацівників до навчальних закладів району завдяки виконанню державної програми   «Шкільний автобус»: з 20 жовтня до роботи став, ще 1 шкільний автобус, який надійшов за державною програмою, що дало можливість зняти проблему підвезення учнів та дошкільнят у с.Велика Знам’янка.

         З метою забезпечення організованого безкоштовного  перевезення учнів та працівників до 2 навчальних закладів м.Кам’янки-Дніпровської (до НВК «Дитячий садок – ЗОШ І-ІІІ ступенів» – 62 учні та 2 працівника та до Кам’янсько-Дніпровської ЗОШ № 3 – 18 учнів) і у зворотному напрямку, відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації укладено договір з автотранспортним підприємством (ФОП Губко В.Ф.).

Разом з тим, виконання заходів Програми потребує значних затрат, зростання вартості пального, запчастин, витрат на оплату праці та обслуговування транспортних засобів, а також на підвезення дітей на численні змагання, конкурси, свята. Всі маршрути залишаються комбінованими (складними), тобто 1 автобус обслуговує потреби кількох шкіл та садочків .

На обліку у відділі освіти, молоді та спорту 67 дитини-інваліда, 11 з них не підлягають навчанню за станом здоров’я, 25 дитини-інваліда охоплені індивідуальною формою навчання. На всіх дітей заведені персоніфіковані картки і забезпечений психолого-педагогічний супровід практичними психологами у 10 навчальних закладах. Індивідуальною формою навчання охоплена 25 дитина-інвалід. В зв’язку з відсутністю фінансування, інтегровані класи та класи з інклюзивним навчанням у 2013/2015 н.р. відкриті не були.

Для доступу дітей з обмеженими можливостями до навчальних закладів в 16 ЗНЗ споруджені пандуси для дітей з обмеженими можливостями.

В 2013/2014 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах здійснювали роботу 10 практичних психологів, 4 соціальних педагоги, в дошкільних навчальних закладах – 5 практичних психологів. Програма розвитку психологічної служби не здійснюється в повному обсязі. Кількість посад практичних психологів з нормою по ЗНЗ району-10. Фактично введено-6 ставок. Кількість посад соціальних педагогів -10.Фактично введено-2,25 ставок. Дефіцит ставок залишається і складає по ЗНЗ району – 4 ставки практичних психологів, 7,25 ставки соціальних педагогів; по ДНЗ – 5 ставок практичних психологів, 3 ставки соціальних педагогів.

Учні з 3 шкіл Кам’янсько-Дніпровського району показали високі  результати на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних дисциплін:

  • І місце (географія) – Аніканова Любов, учениця 9 кл. Великознам’янської ЗОШ І-ІІІ ст. №3;
  • ІІІ місце (біологія) – Коба Поліна, учениця 11 кл. НВК «Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ст.»;
  • ІІІ місце (англійська мова) – Могулько Олександр, учень 11 кл. районної гімназії «Скіфія»;
  • І місце (українська мова) – Аніканова Любов, учениця 9 кл. Великознам’янської ЗОШ І-ІІІ ст. №3;
  • ІІІ місце (українська мова) – Чабаненко Лариса, учениця 11 кл. районної гімназії «Скіфія»;
  • ІІІ місце (знавців Біблії ) – Чиквашвілі Данило, учень 7 кл. районної гімназії «Скіфія»;
  • ІІІ місце (правознавство) – Чабаненко Лариса, учениця 11 кл. районної гімназії «Скіфія»;

Збережено мережу позашкільних навчальних закладів. Будинок дитячої творчості охоплює позашкільною освітою 995 дітей та юнаків віком від 6 до 17 років. Працює 59 гуртків за напрямами: науково-технічний, художньо-естетичний, туристично-краєзнавчий, фізкультурно-спортивний, науково-технічний, еколого-натуралістичний.

Учні всіх шкіл району мають можливість займатися спортом. Дитячо-юнацька спортивна школа налічує 28 учбових груп, в яких займається 475 учня. Культивує школа два види спорту – волейбол, футбол. Філії ДЮСШ працюють у 7 населених пунктах району.