wpthemepostegraund

Розвиток та підтримка підприємництва

Про зміни у процедурі встановлення категорій готелям

         Урядом прийнято постанову від 26.07.2018 № 607, якою внесено зміни до Порядку встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 № 803, та встановлено, що сертифікація та оцінювання готелю здійснюється органами із сертифікації, акредитованими для виконання робіт із сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) в установленому законом порядку.

         Абзацом другим статтею 1 Закону України “Про акредитацію органів з оцінки відповідності” визначено, що акредитація органів з оцінки відповідності – засвідчення національним органом України з акредитації того, що орган з оцінки відповідності відповідає вимогам національних стандартів, гармонізованих з відповідними міжнародними та європейськими стандартами, та у разі необхідності будь-яким додатковим вимогам щодо акредитації у відповідних сферах для провадження визначеної діяльності з оцінки відповідності.

      Відповідно до Положення про Національне агентство з акредитації України, затвердженого наказом Мінекономрозвйтку від 08.02.2017 № 161, національним органом з акредитації є Національне агентство з акредитації України (далі – НААУ).

       Перелік органів із сертифікації, акредитованих НААУ для виконання робіт із сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання), розміщено на офіційному сайті НААУ (https://naau.org.ua).

     Одночасно повідомляємо, що згідно з частиною п’ятою статті 19 Закону України “Про туризм” забороняється надавати послуги з розміщення без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії.

Проведення державної реєстрації потужностей

             Згідно з ст. 25 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». №1602 -VII від 22.07.2014 року та наказу Міністерства Аграрної політики та продовольства України № 39 від 10.02.2016 року «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного рееєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам.
       Управління Держпродспоживслужби в Кам’янсько-Дніпровському районі здійснює державну реєстрацію потужностей, оператори ринку які проводять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, забов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва або обігу харчових продуктів:
– Первинне виробництво-виробництво та вирощування продукції, у тому числі збір врожаю, доїння, розведення тварин домоменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин.
– Реалізація харчових продуктів (магазини, кіоски, мафи, медичні аптеки, реалізація з транспортних засобів та інше)
– Виготовлення харчових продуктів ( кафе, бари, ресторани, піцерії чебуречні та тощо). Реєстрація проводиться безоплатно, протягом 15 днів після отримання заяви оператора ринку з присвоєнням особистого реєстраційного номера потужності.
     Особливу увагу звернути на те, що в подальшому при перевірці операторів ринку у кого не буде присвоєно реєстраційного номеру, ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» – передбачена відповідальність у вигляді накладання штрафу на юридичних осіб у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб — підприємців у розмірі від восьми до п’тнадцяти мінімальних заробітних плат. 

Увага підприємців: до вас можуть завітати псевдоінспектори!

Головне управління Держпраці у Запорізькій області попереджає підприємців, що в регіонах зафіксовано випадки відвідування приватних підприємців шахраями під виглядом державних інспекторів, які нібито мають перевірити питання укладання трудових договорів та оплати праці найманих працівників. Погрожуючи великими штрафами, псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші. Про такі факти повідомили регіональні підрозділи Держпраці у Київській, Дніпропетровській, Львівській та Полтавській областях.
Звертаємо увагу, що під час інспекційних відвідувань роботодавець має право вимагати у осіб, які прийшли для здійснення перевірки, пред’явити службові посвідчення і направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця та переписати дані службових посвідчень. Якщо вказані особи відмовляються надати документи, необхідно викликати поліцію для з’ясування їх повноважень.
Співробітники Держпраці, у яких немає службових посвідчень та направлення на проведення перевірки, не мають права здійснювати перевірки. Суб’єкт господарювання має право не допускати осіб, що прибули з метою перевірки, якщо вони не пред’явили вказаних документів.
У разі виникнення підозри слід звертатися до підрозділів Національної поліції або Головного управління Держпраці у Запорізькій області за тел. 222- 75-10, 787-52-46.

 

Про тимчасове зупинення дії розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 17 квітня 2013 року № 191 «Про декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари»

 Керуючись статтею 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня                2016 року № 656 «Про реалізацію пілотного проекту щодо тимчасового обмеження застосування постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 та постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 року № 1222», з  метою  приведення  у  відповідність  з  діючим законодавством:

тимчасово зупинити дію розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 17 квітня 2013 року № 191 «Про декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари» на період дії пілотного проекту щодо тимчасового обмеження застосування постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 та постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 року № 1222.

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови обласної державної адміністрації 26.10.2016 № 627

Про застосування розпоряджень голови обласної державної адміністрації щодо ціноутворення на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів

Керуючись статтею 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року № 656 «Про реалізацію пілотного проекту щодо тимчасового обмеження застосування постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 та постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 року № 1222» (далі – Постанова):

1. Взяти до відома, що Постановою тимчасово обмежено застосування постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» та постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 року № 1222 «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари».

2. У зв’язку з прийняттям Постанови, на період дії пілотного проекту щодо ціноутворення на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів, не застосовуються такі розпорядження голови обласної державної адміністрації:

від 22 вересня 2008 року № 353 «Про встановлення граничних торговельних (постачальницько-збутових) надбавок на продовольчі товари», яке зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Запорізькій області 22 вересня 2008 року за № 41/1325;

від 17 травня 2010 року № 131 «Про встановлення торговельної надбавки на дитяче харчування», яке зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Запорізькій області 17 травня 2010 року за № 10/1411;

від 17 травня 2010 року № 132 «Про встановлення граничних рівнів рентабельності виробництва борошна, хліба і хлібобулочних виробів», яке зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Запорізькій області 17 травня 2010 року за № 11/1412;

від 27 січня 2011 року № 15 «Про встановлення граничних розмірів плати за послуги, що надаються ТОВ «Торгсервіс», яке зареєстроване в Головному управління юстиції у Запорізькій області 28 січня 2011 року за № 1/1443;

від 18 липня 2011 року № 283 «Про встановлення граничних рівнів рентабельності пакування (фасування) продовольчих товарів», яке зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Запорізькій області 19 липня 2011 року за № 35/1477.

Голова обласної державної адміністрації                      К.І. Бриль